Klimatizace

Klimatizace je zařízení, které primárně upravuje teplotu v místnosti na chladnější a příznivější v teplejších ročních obdobích. Většina dnešních klimatizací však umí i topit a jsou tak zajímavým řešením přívodu teplého vzduchu do místnosti. Nejlépe umí topit klimatizace s invertorem. Dalé je možné klimatizaci využít jako tzv. čističku vzduchu.

Klimatizace úvod

Typy klimatizací

Dodáváme klimatizace renomovaných a ověřených výrobců Daikin, LG, Toshiba, Samsung. Pokud však máte oblíbeného jiného výrobce, rádi vám pomůžeme s výběrem té správné klimatizace přesně pro vás. Klimatizace se totiž dělí na několik základních typů podle použití a je dobré vědět, který je pro vás ten nejvhodnější.

Splitová jednotka

Zajišťuje nejběžnější použití / instalaci klimatizačních jednotek, tzv. kombinace 1+1, tj. 1 venkovní jednotka a 1 vnitřní jednotka. Tento typ je nejzákladnějším řešením pro rodinné domy a byty, ale je také vhodný např. pro serverové místnosti.

Venkovní jednotka klimatizace
Multisplitová jednotka

Multisplitová jednotka, stejně jako splitová, obsahuje 1 venkovní jednotku avšak až 5 vnitřních jednotek. Je vhodná pro rodinné domy a byty, případně tam kde jsou větší nároky na konzistentní teplotu v celém objektu.

Vnitřní jednotka klimatizace
VRV systémy

Komplexní velké systémy podporující až 250 vnitřních jednotek. VRV systémy jsou vhodné zejména do velkých objektů jako jsou hotely nebo vícepodlažní firmy.

VRV systémy
Mobilní jednotka

Patří mezi nejméně náročné na instalaci a pořizovací cenu. Výhodou je libovolné umístění kdekoliv v objektu, nevýhodou mobilních jednotek je poměrně velká hlučnost.

Mobilní jednotka klimatizace

Vnitřní jednotky

Při výběru vnitřní jednotky existuje v nabídce výrobců hned několik typů, které si můžete zvolit podle několika kritérií.

  • Nástěnná klimatizace jsou vhodné do malých prostorů, velmi vysoký chladící výkon a nízká hlučnost.
  • Podstropní, parapetní klimatizace lze dle velikosti prostor instalovat pod strop nebo podlahu.
  • Kazetová klimatizace se instalují také pod strop a vynikají zejména luxusním provedením.
  • Kanálová-mezistropní jednotka je vhodný typ pro větší objekty, jako jsou restaurace, hotely apod.
  • Okenní klimatizace a sloupové klimatizace

Montáž klimatizace

Provádíme jak kompletní řešení tzv. na klíč, tak i individuální řešení po předchozí dohodě se zákazníkem. Zajistíme veškeré stavební práce související s montáží a zprovozněním klimatizace. Připravíme a vyřídíme za vás veškerou dokumentaci potřebnou k montáži, ať už jde o energetickou přípojku, revizi elektroinstalace nebo nízkoenergetický tarif. Pomůžeme vám s výběrem správného typu klimatizace a vnitřní jednotky dle vašich požadavků na výkon a umístění. Provádíme také úpravu stávající nebo instalaci nové vzduchotechniky pro správnou funkci klimatizace.

Servis klimatizace

Každé zařízení vyžaduje pravidelný a odborný servis a klimatizace není výjimkou. Provádíme servis všech typů klimatizací. Servis zahrnuje zkontrolování obsahu náplně média, těsnost systému a dezinfekci vnitřní jednotky.

Nemáte-li ještě naplánovaný servis vaší klimatizace, kontaktujte nás na tel. +420 721 999 899 nebo využijte kontaktního formuláře níže.


Kontaktujte nás