Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou jedním z alternativních zdrojů obnovitelné energie. Fungují obdobně jako klimatizace nebo lednička, tedy odebírají teplo z okolního prostředí vytápěného objektu a převádí ho na vyšší teplotní hladinu, která je následně využita pro ohřev teplé vody v topném okruhu. Rádi vám poradíme s výběrem tepelného čerpadla přesně pro váš dům a zajistíme kompletní montáž včetně záručního i pozáručního servisu.

Tepelná čerpadla úvod

Druhy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla můžeme rozdělit na několik základních druhů podle výstupní teploty média.

Nízkoteplotní

Nízkoteplotní tepelná čerpadla jsou vhodná zejména pro podlahové vytápění v nízkoenergetických a pasivních domech.

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo
Středněteplotní

Tepelná čerpadla středněteplotní jsou vhodná pro ohřev objektu srkze klasické radiátory, lze je tak použít i ve starších domech.

Středněteplotní tepelné čerpadlo
Vysokoteplotní

Energeticky nejnáročnější jsou tepelná čerpadla vysokoteplotní, která jsou vhodná jako náhrada stávajícího topného systému.

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo

Konstrukce tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla se dále liší dle konstrukce provedení.

  • Monoblok má 1 box umístěný venku a jeho součástí je jak venkovní jednotka, tak i jednotka vnitřní.
  • Split nabízí 1 venkovní jednotku a 1 vnitřní jednotku tzv. heater box.
  • Compact je oproti typu split rozšířen o zásobník teplé vody.

Montáž tepelných čerpadel

Naše firma dodává špičková tepelná čerpadla výhradně těchto výrobců LG, Daikin a Toshiba. Při montáži tepelného čerpadla zajistíme veškeré související stavební práce pro perfektní funkčnost při vytápění. Dále za vás vyřídíme žádost o kotlíkové dotace na tepelné čerpadlo a také výpočet tepelných ztrát objektu.

Servis tepelných čerpadel

Na námi dodávaná tepelná čerpadla provádíme záruční i pozáruční servis. Zároveň doporučujeme provádět alespoň 1x ročně pravidelný servis kvůli bezvadné funkčnosti tepelného čerpadla a zároveň pro evidenci zařízení s chladivem dle legislativy.

Nemáte-li ještě naplánovaný servis vašeho tepelného čerpadla, kontaktujte nás na tel. +420 721 999 899 nebo využijte kontaktního formuláře níže.


Kontaktujte nás